Сезонне обслуговування дерев'яних вікон - що це і навіщо?

Дерев'яні вікна - це складний сучасний виріб, в якому поєднується краса і натуральність деревини, функціональність вікна і складна система фарбування сучасними лакофарбними матеріалами. Для того щоб виріб прослужив довгий термін, аж до 20 років і більше, треба дотримуватися певних правил експлуатації і здійснювати регулярне обслуговування виробів. Оскільки дерево від перепадів температур постійно звужується і розширюється, тому лакофарбне покриття на вікнах розроблене таким чином, що воно теж звужується і тягнеться разом з деревом.

Як тільки лак починає втрачати еластичність від зовнішніх природних впливів, таких як: ультрафіолетове випромінювання, дія вологи, морозу і так далі, він починає утворювати тріщини, в які потрапляє волога. Далі відбувається безповоротний процес псування деревини, гнилизна і грибок.

Для того щоб це не відбувалося треба здійснювати сезонне обслуговування вікон.

Перше обслуговування необхідно проводити через 2-3 роки після встановлення вікон. У обслуговування входить огляд вікон, регулювання, змазка фурнітури. І найважливіше, це обробка вікон із зовнішнього боку спеціальними засобами засобами для догляду за дерев'яними вікнами. Ці засоби дозволяють фарбі зберегти необхідну еластичність і запобігають відлущуванню лаку. А це дуже важливо, оскільки саме лакофарбне покриття захищає дерево від зовнішньої дії вологи. Виготовляються такі засоби лише виробниками фарб для вікон.

Після першої обробки наступну потрібно проводити 1 раз в 2 роки, перед зимою чи на початку літа в залежності від стану лаку. Оцінити стан лаку може тільки фахівець, виїхавши на об'єкт і провівши огляд. Ні в якому випадку не можна пускати це питання на самоплин, так як провівши сезонне обслуговування можна надовго позбавити себе від дорогої і трудомісткої реставрації лакофарбного покриття або ж від ще більш дорожчої заміни вікон на нові.

Як правило, 90% людей, які користуються дерев'яними вікнами економлять на сезонному обслуговуванні і звертаються до фахівців тільки тоді, коли лакофарбне покриття повністю пропало і дерево почало чорніти.

При правильному регулярному обслуговуванні дерев'яні вікна прослужать стільки ж, як і пластикові, а можливо і довше.

Не економте на сезонному обслуговуванні вікон - воно в сотні разів дешевше, ніж ремонт і реставрація запущених виробів!

  • Сезонне обслуговування дерев'яних вікон - що це і навіщо?
Обратный звонок