Чому "плачуть" вікна

У цій статті я постараюся розкрити проблему запітніння склопакета з боку приміщення. Запітнівають як ПВХ вікна, так і дерев'яні, алюмінієві. Відбувається це в осінньо-зимовий період, коли температура на вулиці починає опускатися. Фізичний термін цього явища визначається, як звичайний конденсат. Як показує практика, вікна пітніють тоді, коли в приміщенні скупчується певна кількість пари, тобто підвищується вологість.

Зрозуміло звідки береться вологість на кухні і у ванній кімнаті, може кипіти чайник або литися гаряча вода, від яких і підвищується вологість. Але звідки з'являється волога в залі або спальні? Можливо Вам поставили браковані вікна і потрібно дзвонити виробнику? Не зовсім так. Волога в цих кімнатах береться з вашого дихання вночі, під час сну. Як правило, Ви прокидаєтеся уранці і бачите конденсат на склі. Все просто. Людина дихає, вона вдихає повітря і видихає вуглекислий газ і пар. Також причиною запітніння можуть бути і вазони на підвіконні, після поливу яких волога починає випаровуватися, а через те, що скло холодне, а в кімнаті тепло - осідає у вигляді конденсату.

Отож, основні причини запітніння вікон це:

  1. Висока вологість у приміщенні. Чим вища буде вологість в приміщенні, тим більша буде конденсація. Тому, коли взимку в приміщенні проводять ремонт: заливають бетонну підлогу або працюють із штукатуркою - з вікна ллється наче водоспад. А зайва волога для дерев'яних вікон - це грибок на штапику і силіконі, відшаровування лаку і набряк бруса. Плюс до всього, волозі нікуди діватися, тому що сучасні вікна герметичні. Щоб цього не допустити - досить відкривати вікно на провітрювання на 5 хвилин хоч би 3-4 рази в добу.
  2. Порушена конвекція повітря. Тепле повітря, нагріте від батареї підіймається вгору, тим самим зігріваючи і підсушуючи скло. Охолонувши, повітря опускається і так по колу. Для цього і встановлюють батареї під вікном Якщо конвекції не буде, то холодне скло активніше конденсуватиме вологу.
  3. Тонкий склопакет.Цілком може бути причиною запітніння і промерзання тонкий склопакет 22 або 24 мм (однокамерний). У такому разі потрібно замінити склопакети на товстіші, до прикладу 32 мм і обов'язково 2-х камерний. Також для більшої енергоефективності можна використати заповнення газом або енергозбережне скло.

 

Підведемо підсумок. Провітрювання приміщення потрібно проводити частіше - це не лише позбавить вас (в половині випадків) від проблеми запітніння, але і корисно для здоров'я в цілому!

Обратный звонок